رها ماهرو

فیلم خاکستری به کارگردانی جو کارناهان

خاکستری
2011 آمریکا
The Grey

Dir:Joe Carnahan


خاکستری
فیلم محصول سال 2011
خاکستری نام فیلمی است به کارگردانی جو کاراهان. این فیلم محصول ۲۰۱۲ و در ژانر تریلر روانشناسانه است. فیلمنامهٔ خاکستری برپایهٔ رمانی به نام Ghost Walker اثر ایان مکنزی جفرز و با هم‌کاری نویسندهٔ رمان و کارگردان نگاشته شده‌است.
تاریخ اکران: ۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۲ م. (آمریکا)
کارگردان: جو کارنهان
مدت زمان فیلم: ۱ ساعت ۵۷ دقیقه
آهنگ‌ساز: Marc Streitenfeld
فیلم‌نامه: جو کارنهان
بازیگران
لیام نیسون
فرانک گریلو
درموت مالرونی
+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+
خاکستری (فیلم ۲۰۱۲)

The Grey
کارگردان     کارناهان
تهیه‌کننده     جولز دیلی
جو کارناهان
ریدلی اسکات
میکی لیدل
فیلم‌نامه‌نویس     جو کارناهان
ایان مکنزی جفرز
بر پایه     رمان Ghost Walker نوشتهٔ ایان مکنزی جفرز
بازیگران    

    لیام نیسون
    فرانک گریلو
    دلمرت ملرنی
    دالاس رابرتز
    جو اندرسن
    مونسو آنوزی
    جیمز بج دیل

موسیقی     مارک اشترایتنفلد
فیلم‌برداری     ماسانابو تاکایاناگی
تدوین     راجر بارتن
جیسن هلمن
شرکت
تولید    
ال‌دی اینترتیمنت
اسکات فری پروداکشنز
Inferno Distribution
توزیع‌کننده     اپن رود فیلمز
تاریخ (های) انتشار
   

    ۱۱ دسامبر ۲۰۱۱ (آستین)
    ۲۷ ژانویه ۲۰۱۲ (آمریکا)

مدت
    ۱۱۷ دقیقه.
کشور     ایالات متحده آمریکا
زبان     انگلیسی
بودجه     $25 million
گیشه     $77,278,331

خاکستری (به انگلیسی: The Grey) نام فیلمی است به کارگردانی جو کاراهان. این فیلم محصول ۲۰۱۲ و در ژانر تریلر روانشناسانه است. فیلمنامهٔ خاکستری برپایهٔ رمانی به نام Ghost Walker اثر ایان مکنزی جفرز و با هم‌کاری نویسندهٔ رمان و کارگردان نگاشته شده‌است. از بازیگران این فیلم می‌توان از لیام نیسون و فرانک گریلو نام‌برد.
داستان

جان رالف اتوی (با بازی لیام نیسون) در یک پالایشگاه در آلاسکا به پیشهٔ کشتن گرگ‌های خاکستری مزاحم کارکنان اشتغال‌دارد. او که همسرش را از دست داده تصمیم به خودکشی با شلیک گلوله به دهانش می‌گیرد، ولی از تصمیمش پشیمان می‌شود. روز پس‌از آن او با شماری از کارکنان استخراج‌کنندهٔ نفت سوار هواپیما می‌شود تا به منزل بازگردند، ولی هواپیما سقوط می‌کند و همهٔ سرنشینانش به جز هفت تن -که اتوی هم یکی از آنان است- کشته می‌شوند. بازماندگان خود در احاطهٔ سرما و گرسنگی می‌یابند، ولی به زودی درمیابند که مشکل بزرگتری دارند و آن مشکل وجود گله‌ای از گرگهاست.

گرگ‌ها دو تن از بازماندگان را می‌درند، دیگران برای نجات و با رهبری اتوی-که از گرگ‌ها شناخت دارد- به جنگلی در آن نزدیکی پناه می‌برند. در جنگل یکی دیگر از گرگ‌ها به گروه که دور آتش گردآمده‌اند می‌تازد، ولی آنان گرگ را کشته و در آتش پخته برای زدودن گرسنگی می‌خورند. شب‌هنگام آنان به بحث و گفتگو از جمله دربارهٔ باورهایشان می‌پردازند و اتوی می‌گوید که بی‌خداست ولی دوست داشت که می‌توانست ایمان آورد.

در روز پس از آن، نجات‌یافتگان به سوی جنوب رهسپار می‌شوند، برک (با بازی نونسو آنوزی) بر اثر هیپوکسی دچار هذیان‌گویی می‌شود و گروه با افروختن آتشی توقف می‌کنند. آنان باز به گفتگو می‌نشینند و از دلبستگی‌هایشان سخن می‌گویند، از جمله اتوی از پدر الکلی‌اش می‌گوید و شعری که او گفته و به دیوار آویخته بود:
"Once more into the fray...

Into the last good fight I'll ever know.
Live and die on this day...
Live and die on this day..."

در بامداد روز بعد، گروه درمی‌یابند که برک از سرما یخ‌زده‌است. بازماندگان به راهپیمایی ادامه می‌دهند تا اینکه صدای رودی را می‌شوند؛ آنان از پی صدا می‌روند و به پرتگاهی می‌رسند. تصمیم می‌گیرند از پرتگاه به سوی درختان پایین آن با کشیدن ریسمانی حرکت‌کنند. هندریک (با بازی دالاس رابرتز) داوطلبانه از پرتگاه به سوی درختان می‌پرد و طنابی را که متشکل از چند پارچهٔ گره‌خورده‌است را بدانسوی درختان وصل‌می‌سازد. بازماندگان گروه یکی‌یکی خود را بدانسوی می‌رسانند، ولی تااگت (با بازی درمت ملرنی) -که دستش آسیب‌دیده و از ارتفاع هم در هراس است- از گذشتن ناکام مانده، ریسمان پاره‌شده و وی را به درخت می‌کوبد. پیکر نیمه‌جان او به پایین می‌افتد و گرگ‌ها او را می‌برند. دیاز (با بازی فرانک گریلو) هنگامی که برای نجات او می‌شتابد از درخت فرومی‌افتد و پایش آسیب می‌بیند.

سه تن بازمانده به راه خود ادامه می‌دهند. دیاز آسیب‌دیده از ادامهٔ راه بازمی‌ماند. هندریک و اتوی مسیر را ادامه می‌دهند، در میانهٔ راه گرگ‌ها به این دو می‌تازند، هندریک در گریز به رودی خروشان فرومی‌غلتد و در کشاکش به رود پایش در زیر آب در جایی گیر می‌کند، اتوی نمی‌تواند وی را بیرون کشد و هندریک در آب خفه می‌شود.

در ادامه اتوی تنها، از خدا درخواست معجزه‌ای می‌کند، ولی سپس می‌گوید که خود باید کاری کند. به زودی گلهٔ گرگ‌ها او را محاصره می‌کنند و گرگ آلفا- گرگ رهبر گله- به قصد دریدن او جلو می‌رود. اتوی چند بطری الکل کوچک را با یک نوار تیپ به دور دست چپش می‌پیچد و بطری‌ها را با سنگی می‌شکند تا به صورت پنجه‌بکسی درآید و کاردی را در دست چپ می‌گیرد و با زمزمهٔ شعر پدرش برای نبرد با گرگ آماده می‌شود.

صحنهٔ واپسین فیلم پس از تیتراژ پایانی فیلم، سر اتوی را خوابیده بر تن در حال جان کندن گرگ نشان می‌دهد.
+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+
خلاصه داستان فیلم The Grey 2011 :

فیلم خاکستری 2011 ، داستان کارگران یک اردوگاه کار را روایت میکند که قرار است با یک هواپیما به آلاسکا بروند تا یک پالایشگاه نفتی را تعمیر کنند ولی طوفان های سرد و شیدید و همچنین یخبندان باعث ایجاد نقص فنی در هواپیمایشان می شود که در نتیجیه هواپیمایشان در یک بیابان پوشیده از برف سقوط میکند. تنها چند نفر زنده می مانند ولی خطری بزرگ آنها را تهدیدی میکند که آن، خطر حمله ی گرگ ها است. یکی از این بازمانده ها که جان اتوای ( لیام نیسون ) نام دارد ربری گروه را بر عهده می گیرد ولی گرگ ها به همین سادگی درست بردار نیستند و …
+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+
ژانر : اکشن ، ماجراجویی ، درام

زمان : ۱۱۷ دقیقه

زبان : انگلیسی

محصول : آمریکا

سال انتشار : ۲۰۱۱

کارگردان : کارناهان

ستارگان : لیام نیسون ، فرانک گریلو ، دلمرت ملرنی

امتیاز : ۶٫۸/۱۰

خلاصه داستان : جان رالف اتوی (با بازی لیام نیسون) در یک پالایشگاه در آلاسکا به پیشهٔ کشتن گرگ‌های خاکستری مزاحم کارکنان اشتغال‌دارد. او که همسرش را از دست داده تصمیم به خودکشی با شلیک گلوله به دهانش می‌گیرد، ولی از تصمیمش پشیمان می‌شود. روز پس‌از آن او با شماری از کارکنان استخراج‌کنندهٔ نفت سوار هواپیما می‌شود تا به منزل بازگردند، ولی هواپیما سقوط می‌کند و همهٔ سرنشینانش به جز هفت تن -که اتوی هم یکی از آنان است- کشته می‌شوند. بازماندگان خود در احاطهٔ سرما و گرسنگی می‌یابند، ولی به زودی درمیابند که مشکل بزرگتری دارند و آن مشکل وجود گله‌ای از گرگهاست…
+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+

Great Orod Quotes

Dalai Lama Quotes

Steve Jobs Quotes

نقد فیلم سراب ساخته سعید اسدی و حمید تمجیدی
نقد فیلم بچه نشو ساخته احمد درویش علی پور
فیلم بازداشتگاه شماره 17 ساخته بیلی وایلدر
نقد فیلم مرد ساخته له مایفیلد
نقد فیلم بازی اسرارآمیز ساخته اسکار سانتوز
نقد فیلم سقوط امپراطوری رم ساخته آنتونی مان
فیلم روز بعد از حادثه ساخته زی چون
فیلم طبقه بالا ،طبقه پایین ساخته یوروس لین
فیلم لاکی لوچیانو ساخته فرانچسکو رزی

فیلم باج ساخته ران هاوارد


فیلم شرافت سامورایی ، فیلم ستیزه گر ، فیلم عملیات سحرگاهی ، اسامی بازیگران اصلی فیلم تعقیب کوبنده ، بازیگران فیلم خارجی سفر پر ماجرا ، فیلم سفر پرماجرا ساخته انزو باربونی ، پدر و مادر ساحل بکرانی ، فیلم نگار ، فیلم نگار رامبد جوان ، مردی از رودخانه برفی ، مسابقه دستپخت ، فیلم نگار از رامبد جوان ، بازیگران سریال در برابر آینده ، سریال نسخه اولیه ، بازیگران قصیده ای برای پدرم ، سینمایی مردی از رودخانه برفی ، تاریخ انتشار دقیق دکتر استرنج ، فیلم ، سریال رودخانه برفی ، دانلود فیلم سینمایی خارجی سفر پر ماجرا ، فیلم ، فیلم نامه فیلم مسافران رامبد جوان از کیست? ، شخصیت های فیلم تعقیب کوبنده ، در برابر آینده ، سریال در برابر آینده بازیگران ، نقد فیلم اشکها و لبخندها ، کارتون اوم نوم شبکه پویا ، فیلم کوهستان سرد ، دانلود فیلم زنها فرشته اند ، دانلود فیلم بازرس کلوزو ، ایمیل مسابقه دستپخت ، فیلم اسپارتاکوس ساخت؟؟ ، فیلم کره ای استاد هزار شمشیر ، فیلم ، سریال مسافران ، خلاصه فیلم کوهستان سرد ، hunted شکارشده نقد فیلم ، بازیگران فیلم ایتالیایی همه فرزندان من ، خانم پاتر نویسنده بزرگ ، نقد و برسی ترون ۱۹۸۲ ، فیلم پایتخت چهار ، در برابر آینده فصل 3 ، بازیگران فیلم مهمان مامان ، برنامه/تا نیایش شبکه ی پنج امروز ، فیلم خانم پاتر ، دانلود تصاویر آیدا در کوهستان سرد ، خلاصه فیلم خانم پاتر ، فیلم سینمایی کوهستان سرد ، دانلود مستند آخرین دام گذاری ، در برابر اینده ، داستان فیلمنامه ابدو یک روز ، سریال مسافران به کارگردانی رامبد جوان ، فیلم قصیده ای برای پدرم ویکی ، افسانه های اسپایدر ویک ، بازیگران فیلم ماشین مخوف ، نظر سنجی فیلم نفس ، بازیگران فیلم قصیده ای برای پدرم


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)