فیلم آبروی از دست رفته آقای صادقی ساخته آیدا پناهنده - رها ماهرو
X
تبلیغات
رایتل

رها ماهرو

فیلم آبروی از دست رفته آقای صادقی ساخته آیدا پناهنده

آبروی از دست رفته آقای صادقی
نگاهی به فیلم آبروی از دست رفته ی آقای صادقی

    بازیگران: بیژن امکانیان ـ رضا بهبودی ـ نازگل نادریان و …
    فیلم نامه: ارسلان امیری ـ آیدا پناهنده
    کارگردان: آیدا پناهنده
    ۸۹ دقیقه؛ سال ۱۳۹۲

بدبیاری های آقای صادقی

خلاصه ی داستان: آقای صادقی، مرد جاافتاده و مورد اعتمادی ست که بعد از گذشت یک سال از مرگ همسرش، رخت سیاه را در می آورد و برای عروسی دخترش دست به کار تهیه ی جهیزیه می شود. اما از آنجا که ورشکستگی سنگینی را پشت سر گذاشته و اوضاعش دیگر مثل قدیم ها خوب نیست، برای یافتن پول، به هر دری می زند تا اینکه به فکرش می رسد، مقداری پول از صندوق شرکت بردارد و بعد بدون آنکه کسی متوجه بشود، به موقع، پول را سرِ جایش برگرداند و این آغاز به باد رفتنِ آبروی آقای صادقی ست …

یادداشت: نام آیدا پناهنده، از زمان های دور، با فیلم های کوتاهش که تقریباً هر سال در جشنواره ی فیلم کوتاه تهران شرکت داشت، به چشمم خورده بود. فیلم های کوتاه او، خبر از کارگردانی می دادند که در آینده می تواند کارهای درخورتوجهی بسازد. از همان زمانِ ساخت فیلم های کوتاه، من هر سال، منتظر شنیدن نام او در بخش فیلم های کوتاه جشنواره بودم و کارهایش را دنبال می کردم. همانطور که انتظار داشتم، آیدا پناهنده، حالا با فیلم های بلندی که می نویسد و می سازد، کم کم دارد به آن جایگاه مورد انتظار می رسد. فیلم خوبِ « آبروی از دست رفته ی آقای صادقی » کاری ست بسیار با آبرو، شسته رفته با پایانی تکان دهنده. این فیلم تلویزیونی به خوبی نشان می دهد که اگر همه چیز سرِ جای خودش باشد، اگر ظرافت وجود داشته باشد، دیگر آنقدرها نمی توانیم فرقی بین مدیوم سینما و تلویزیون قائل باشیم، لااقل در زمینه ی فیلم نامه، نمی توانیم.

شروعِ زنجیروارِ ریختنِ آبروی آقای صادقیِ محترم از جایی ست که بادکنک به دست ( بادکنکی را که برای تولد نوه اش خریده و به خاطرِ شرایطِ اقتصادی اش، ارزان ترین و راحت ترین هدیه ای بوده که می توانسته بخرد ) در خیابان قدم می زند. او که با نگاه های متعجب مردم مواجه شده، از شرم، عینک دودی به چشم می زند بلکه چشمش به چشم مردم نیفتد. اما این تازه آغاز کار است.  بدبیاری ها پشت هم روی سرش آوار می شود و تهیه ی جهاز دختر به بن بست می رسد تا جایی که مجبورش می کند از علیپور، صندوقدارِ نه چندان میزانِ شرکت، پولی بگیرد تا بعد آن را بی سر و صدا سرِ جایش برگرداند اما قضایا بیش از پیش پیچ می خورد و علیپور رو در روی آقای صادقی قرار می گیرد. بحرانی که آقای صادقی با آن مواجه می شود، با بازی های خوب بازیگران به خصوص بازی عالی بیژن امکانیان و روابط درست علت و معلولی و ظرافت های فیلم نامه، بسیار باورپذیر از آب در آمده است و تماشاگر را با این مصیبتی که آقای صادقی گرفتارش شده همراه و نگران می کند. اتفاق نهایی داستان و کلنجار رفتن جناب صادقی با وجدان خود، به صحنه ی پایانی و تأثیرگذار فیلم منجر می شود که جناب صادقی، خودخواسته، دیگر همه چیزش را می بازد. اینکه از ظرافت های فیلم نامه حرف زدم یکی ش در همین صحنه ی پایانی جلوه گر می شود. عکس العمل آن آبدارچی در قبال اعتراف آقای صادقی، علاوه بر پرداختِ خصوصیاتِ اخلاقی آقای صادقی به پرداخت خوب و به موقع فیلم نامه نویسان از شخصیتِ آبدارچی هم برمی گردد. پرداختی به دور از شعار و المان های گل درشت. یا مثلاً نگاه کنید به آن زنِ زیر دستِ آقای صادقی که با رفتارها و حرکاتش ( او برای ناهار آقای صادقی، ترشی کنار می گذارد و یا برایش غذا می آورد ) نشان می دهد که به نوعی به او علاقه پیدا کرده است اما این علاقه هیچ وقت گل درشت نمی شود و در سطح بسیار ظریفی جاری ست.

با این اوصاف، بیش از پیش، منتظر کارهای دیگرِ آیدا پناهنده خواهم ماند.
@@@@@@@@@@@@@@@@@@
فیلم ایرانی و فوق العاده زیبای آبروی از دست رفته آقای صادقی تولید سال ۱۳۹۰

دانلود فیلم آبروی از دست رفته آقای صادقی

نام فیلم : آبروی از دست رفته آقای صادقی

ژانر : اجتماعی

کارگردان : آیدا پناهنده

بازیگران : بیژن امکانیان، رضا بهبودی و …

خلاصه داستان : آقای صادقی برای گریختن از موقعیت دشواری که با آن روبه رو است با تردیدها و تصمیم‌هایی مواجه می‌شود؛ اما با اشتباه کوچکی که از وی سر می‌زند، زندگی خود و اطرافیانش را تحت تأثیر قرار داده و … رها ماهرو : خوانندگان عزیز ، لطفا نظر و نقدتان را راجع به فیلم آبروی از دست رفته آقای صادقی به کارگردانی آیدا پناهنده برای ما بنویسید و بفرستید.
آبروی از دست رفته آقای صادقی/ «انتهای بزرگراه» موتمن را ببینید
«آبروی از دست رفته آقای صادقی»‌
تلویزیون در آخر هفته فیلم ها و انیمیشن های متنوعی را برای مخاطبان پخش می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، فیلم های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن «روشنایی حقیقی»، «خط ساغر»، «رویای رابرت کوچولو»، «نقطه آغاز»، «بن ویل»، «بازی مرگبار»، «آبروی از دست رفته آقای صادقی»، «انتهای بزرگراه»، «فوتبالیست ها»، «اژدهای پیت»، «طوفان سفید»، «چراغ گمشده»، «ماهی استثنایی»، «لبه تاریکی»، «طناب اعدام»، «فوتبال شائولین»، «تسخیر ناپذیران»، «درهم و برهم»، «استرداد»، «اسب آبی» و «بیلی باتگیت» پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ خرداد ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می رود.

شبکه یک سیما

«روشنایی حقیقی»

فیلم تلویزیونی «روشنایی حقیقی» به کارگردانی مجید سروینی، جمعه ۲۱ خرداد ‌ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی مهرداد ضیایی، شیوا ابراهیمی، حسین شمس و حسن رستمانی آمده است: کمال و رحیم، دو برادری هستند که سال‌هاست با هم اختلاف دارند اما فرزندان آنها برای برگزاری یک مسابقه قرآنی، دوستی صمیمی با هم برقرار می‌کنند که همین دوستی باعث ماجراهای بین این دو برادر می‌شود.

شبکه دو سیما

«خط ساغر»

فیلم تلویزیونی «خط ساغر» به‌ کارگردانی سعید پورشعبانی، پنجشنبه ۲۰ خرداد ماه ساعت ‌‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی علی‌اصغر هندی، رضا مولایی، سمیرا حسینی، شهرام عبدلی، فرحناز منافی‌ظاهر، محسن تیما و مرتضی تحصیلی آمده است: پدر رحمت برای پسر بزرگش حشمت مغازه ای خریده است تا به کار فروش سفال بپردازد و در مقابل بدهی و گرفتاری طلبکاران امان او را بریده است. حشمت که قرار است از فروش سفال به پدرش بابت بدهی هم کمک کند با بدجنسی خود و همسرش از این کار طفره می رود.

«رویای رابرت کوچولو»

فیلم سینمایی «رویای رابرت کوچولو» به کارگردانی آرماندز زوربولیس، جمعه ۲۱ خرداد ماه ساعت ۸ صبح از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی گوستاو ویلسون، یوریس یاگارس و یوا آوا آمده است: خانواده آبوسینس قادر به پرداخت اقساط وام مسکن خود نیستند و درنتیجه بانک خانه شان را مصادره می کند. دو فرزند خانواده در صدد کمک به پدر و مادرشان هستند که رابی بر اساس خشم خود و فکر اینکه چه کند تا خانه شان را مجدداً به دست آورد در خواب به همراه خواهرش به بانک دستبرد می زند ولی آنها اسکناس های تقلبی در بانک پیدا می کنند و پلیس متوجه کلاهبرداری بانکدارها و چاپ اسکناس تقلبی می شود و سر انجام با دستگیری آنها و تشویق رابی و خواهرش او از خواب بیدار می شود...

«نقطه آغاز»

فیلم تلویزیونی «نقطه آغاز» به کارگردانی علی عطشانی، جمعه ۲۱ خرداد ماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم ماجرایی است که با فوت شدن آقامیرزا استاد منبت کاری در اصفهان رخ می دهد و اختلافی بین وارثان به وجود می آید.

مهدی سلوکی، مهدی فقیه، مهران رجبی، محمدعلی میاندار در فیلم تلویزیونی «نقطه آغاز» ایفای نقش کرده‌اند.

«بن ویل»

فیلم سینمایی «بن ویل» به کارگردانی کریستوفر ان رولی، جمعه ۲۱ خرداد ماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی جسیکا لانگ، بروس نیوبولد، لارا پارک و کریستین مری جانسون آمده است: ارولا به تازگی همسر خود را از دست داده است. همسر وی به بیماری سیاه زخم دچار بوده است که به دلیل سرسختی این بیماری و مسری بودن آن، جسد او را می سوزانند. ارولا همسر دوم جو بوده که حالا پس از فوت جو و پیدا نشدن وصیت نامه جدید مجبور هستند به وصیت نامه قدیمی مربوط به ۲۰ سال پیش عمل کنند.

شبکه سه سیما

«بازی مرگبار»

فیلم سینمایی «بازی مرگبار» به کارگردانی جرج ایساک، جمعه ۲۱ خرداد ماه ساعت ۱۲ بامداد از شبکه سه سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: جیمز رایلی سارقی است که در جریان یک سرقت برادر خود را از دست داده است. او از طرف یک افسر پلیس فاسد و یک تبهکار حرفه ای، پسر تبهکاری را گروگان می گیرد و از او می خواهد که یک گاو صندوق را مورد دستبرد قرار دهد.

گابریل بیرنه، رافوس سی ول، توبی استِفنز، کریستوفر آدامسون و مارک بَد هام در فیلم سینمایی «بازی مرگبار» نقش آفرینی کرده اند.

«آبروی از دست رفته آقای صادقی»‌

فیلم تلویزیونی «آبروی از دست رفته آقای صادقی»‌ به‌ کارگردانی آیدا پناهنده، جمعه ۲۱ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

داستان این فیلم با بازی بیژن امکانیان، نازگل نادریان و رضا بهبودی مربوط به تصمیم و تردیدهای آقای صادقی است که برای گریختن از موقعیت دشواری که با آن روبه رو است اشتباهی کوچک می‌کند که زندگی خود و اطرافیانش را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

شبکه چهار سیما

«انتهای بزرگراه»

فیلم تلویزیونی «انتهای بزرگراه» به کارگردانی فرزاد موتمن، پنجشنبه ۲۰ خرداد ماه ساعت ۲۲ از شبکه چهار روی آنتن می رود.

داستان فیلم با نقش آفرینی شبنم قلی خانی و اشکان خطیبی در مورد قراری است که در آن رضا لواسانی و ترگل شهشهانی به عقد هم در آیند اما هومن پسر عمو و خواستگار سابق ترگل می خواهد به هر نحوی که شده مانع این ازدواج شود. او با همدستی شراره که برای درمان بیماری مادرش به پول نیاز دارد و مارتا هوکاسیان که در نقش یک فالگیر ظاهر می شود درصدد اجرای نقشه ای است اما در نهایت تقدیر چنین است که رضا و ترگل به عقد هم درآیند و از هومن کاری ساخته نیست.

شبکه پنج سیما

«فوتبالیست ها»

فیلم سینمایی «فوتبالیست ها» به کارگردانی ایزاما ایماکاکا، پنجشنبه ۲۰ خرداد ماه ساعت ۹ از شبکه پنج سیما پخش می شود.

داستان در مورد مسابقات تدارکی منتخب اروپا است که در اروپا برگزار می‌شود.

«اژدهای پیت»

فیلم سینمایی «اژدهای پیت» به کارگردانی دان چفی، جمعه ۲۱ خرداد ماه ساعت ۹ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی هلن ردی، جیم دالا، میکی رونی و رد باتونز آمده است که: خانواده گوگان که یک پسر بچه به نام پیت را خریده اند تا کارهای منزلشان را انجام دهد، اکنون به دنبال این پسر بچه هستند که از خانه آنها فرار کرده است. پیت با کمک یک اژدهای کارتونی از خانه گوگان ها فرار کرده که توانایی پنهان شدن از دید عموم را دارد.

«طوفان سفید»

فیلم سینمایی «طوفان سفید» به کارگردانی بنی چن، جمعه ۲۱ خرداد ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی چینگ ون لاو، لوئیس کو و نیک چیونگ آمده است: سه دوست به نام های مو، چائو و وین، پلیس های مبارزه با مواد مخدر در هنگ کنگ هستند. چائو که همسرش پا به ماه است و از او بسیار گله مند است از مو می خواهد که استعفایش را بپذیرد ولی مو نمی پذیرد آنها قرار است در تایلند با قاچاقچی بزرگ شرق آسیا به نام هشت چهره روبرو شوند.

شبکه کودک و نوجوان

«چراغ گمشده»

انیمیشن سینمایی «چراغ گمشده» به کارگردانی باب هچ‌کاک، پنجشنبه ۲۰ خرداد ماه ساعت ۲۱ از شبکـه کودک و نوجوان پخش خواهد شد.

داستان از این قرار است که: اسکروچ به دنبال یک چراغ جادویی می‌گردد که غول چراغ در آن زندگی می‌کند، ولی یک موجود شرور به نام برلوت نیز به دنبال او است...

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «ماهی استثنایی»، «لبه تاریکی»، «طناب اعدام»، «فوتبال شائولین» و «تسخیر ناپذیران» پنجشنبه ۲۰ خرداد ماه ساعت ۱۱، ۱۵، ۱۷، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می رود.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «فوتبال شائولین»، «درهم و برهم»، «استرداد»، «اسب آبی» و «بیلی باتگیت» جمعه ۲۱ خرداد ماه ساعت ۱۱، ۱۵، ۱۷، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@
سیما فیلم "آبروی از دست رفته آقای صادقی" را خرید

فیلم تلویزیونی "آبروی از دست رفته آقای صادقی" به کارگردانی آیدا پناهنده برای پخش به سیما فیلم تحویل داده شد.
به گزارش خبرنگار مهر، با پایان یافتن تصویربرداری این فیلم تلویزیونی ارسلان امیری و عماد خدابخش تدوین را به پایان رساندند. با پایان مراحل فنی نیز " آبروی از دست رفته آقای صادقی" برای پخش به سیما فیلم تحویل داده شده است.
داستان این فیلم به تصمیم و تردیدهای آقای صادقی می پردازد که برای گریختن از موقعیت دشواری که با آن روبه رو است اشتباهی کوچک می‌کند که زندگی خود واطرافیانش را تحت تأثیر قرار می‌دهد. رضابهبودی، نازشادمان، نازگل نادریان، پوریارحیمی، میثم رازفر، محمد اشکان فر، معصومه رحمانی، واهیک خچومیان و آرزو روشناس دیگر بازیگران این تله فیلم هستند.

 موسیقی این تله فیلم را مجید پوستی ساخته است. این آهنگساز به دلیل شباهت‌های مضمونی و استفاده از بادکنک قرمز در قصه فیلم موسیقی" آبروی از دست رفته آقای صادقی" را با الهام از موسیقی فیلم "بادکنک قرمز" ساخته آلبر لاموریس ساخته است.
 
"آبروی از دست رفته آقای صادقی" محصول گروه اجتماعی مرکز سیمافیلم است که توسط مهدی شفیعی تهیه شده است. شفیعی پیش از این فیلم ، "تصویر گمشده" را به کارگردانی امیر شهاب رضویان تهیه کرده است.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@
نگاهی به فیلم آبروی از دست رفته
چگونه آبروی آقای صادقی رفت
جام جم آنلاین: اگر بخواهیم در ذهن نسبتی بین فقر و آبرو پیدا کنیم، ممکن است به این نتیجه برسیم که فقر بی‌آبرویی نیست.

ممکن است هر خانواده‌ای به واسطه یک حادثه غیرقابل پیش‌بینی دچار فقر شود. ممکن است سرپرست خانواده از دنیا برود و افراد خانواده درآمد چشمگیری نداشته باشند، ممکن است بلایای طبیعی ثروت و سرمایه خانواده‌ای را از بین ببرد و... هیچ‌کدام از این موقعیت‌ها به خودی خود بی‌آبرویی به حساب نمی‌آید، اما آنچه بعد از قرار گرفتن در این موقعیت پیش می‌آید، ممکن است بی‌آبرویی به بار بیاورد.

فیلم تلویزیونی «آبروی از دست رفته» به کارگردانی آیدا پناهنده، رابطه بین فقر و آبرو و به بیانی دیگر مادیات و وجهه اجتماعی را به تصویر می‌کشد.

داستان این فیلم را می‌توان در یکی دو سطر تعریف کرد. آقای صادقی (بیژن امکانیان) در تلاش برای جور کردن پول جهیزیه دخترش به هر راهی که می‌تواند می‌رود تا آبروی خودش را در مقابل دخترش و آبروی دخترش را مقابل خانواده داماد حفظ کند. این که آقای صادقی برای حل این مشکل به چه کسانی مراجعه می‌کند و به چه کارهایی دست می‌زند، داستان فیلم را به انتها می‌رساند.

آقای صادقی، شخصیت اصلی فیلم است که داستان از نگاه او دنبال می‌شود. هر جا که او باشد، بیننده هم هست و هرجا که نباشد، بیننده هم از آنجا خبر ندارد بنابراین می‌توان گفت با این که در این فیلم عروسی بیتا دختر آقای صادقی، دلیل رخ دادن همه حوادث است، اما این ماجرا، داستان زندگی آقای صادقی است.

آقای صادقی کم‌حرف و ساکت است، سرگرم کار خودش است و ارتباط‌های اجتماعی گسترده با آدم‌های زیادی ندارد. اما وقتی پای خریدن جهیزیه برای دخترش به میان می‌آید، او از تمام آشنایان قدیمی و دور که کمترین میزان امید را به کمک آنها دارد تا دوستانی که هر روز با آنها در محل کار برخورد می‌کند، طلب کمک می‌کند.

اطرافیان او یا واقعا از پس کمک به او برنمی‌آیند یا از این کار شانه خالی می‌کنند و ترجیح می‌دهند خودشان را به مخمصه نیندازند.

همین بی‌تفاوتی اطرافیان است که آقای صادقی را به‌رغم میلش مجبور می‌کند دروغ بگوید، پنهانکاری کند، پرونده‌سازی کند، در حساب و کتاب‌ها دست ببرد و در نتیجه همه اینها تحقیر شود. آنقدر که رفته‌رفته آب شود و از آدمی که قبلا بوده، هیچ اثری نمی‌ماند، بجز کت یا ساعتی قیمتی که به هیچ‌چیز دیگری از زندگی او نمی‌آید و تنها بازمانده‌ای از روزهای خوش خانواده اوست. او دوستی ندارد که با او درد دل کند و حتی چند کلمه حرف بزند. به همین علت هرگز احساساتش بر زبانش جاری نمی‌شود.

او غر نمی‌زند، با کسی حرف نمی‌زند، مثلاً چیزی نمی‌نویسد تا کمی سبک شود، مثل آنچه در بعضی فیلم‌های کم اهمیت می‌بینیم، با خودش بلندبلند حرف نمی‌زند و فکر نمی‌کند و حتی در خلوت خودش گریه هم نمی‌کند. با این که شخصیت و غرورش ذره‌ذره از بین می‌رود، اما یک بار هم رو به آسمان دست بلند نمی‌کند و طلبکارانه سر خدایش فریاد نمی‌کشد.

البته واضح است اگر یکی از این واکنش‌ها در رفتار او گنجانده می‌شد، کار کارگردان در نشان دادن عمق رنج او راحت‌تر بود.

او فقط به دخترش می‌گوید من پول را جور می‌کنم، تو نگران نباش و در صحنه‌ای دیگر می‌بینیم برای 500 هزار تومان پول که آخرش هم زخمی از او را درمان نمی‌کند، جلوی دیگران دست دراز می‌کند و تحقیر می‌شود. تصویری که این فیلم از پدر ارائه می‌کند، کوهی استوار و سنگ صبوری است که همواره پشتیبان فرزندانش است و نهایت واکنش ناآرامی که بچه‌ها از پدرشان می‌بینند این است که مثلا انگشتش را دور گل‌های قالی بکشد و با خودش فکر کند. اما نمی‌دانند این یعنی کارد به استخوانش رسیده است. آبروی از دست رفته، تصویری از پدری فداکار ارائه می‌کند که آنچه ندیده می‌گیرد، آبرو و غرور خودش است و آنچه برایش در اولویت قرار دارد، آبرو و غرور دخترش است.

آبروی از دست رفته، داستانی ساده را روایت می‌کند اما در بطن همین داستان یک خطی ساده، نکات اخلاقی مهمی را به صورت پنهان، بدون بزرگنمایی و باظرافت گوشزد می‌کند. گاهی به نوع تفکری که برای ما عادت شده و آن را طبیعی می‌دانیم تلنگری می‌زند و در جایی دیگر رفتاری را به چالش می‌کشد.

مثلا روحیه تجمل‌گرایی که در جامعه وجود دارد و آدم‌ها را به رقابت فرا می‌خواند، مورد نقد قرار می‌گیرد و می‌بینیم در این داستان کسی که بیشتر از همه آسیب می‌بیند، همان پدر خانواده است که بار تمام مسئولیت‌ها را بر دوش دارد.

همین‌طور با این رفتار منتقدانه برخورد می‌کند که همه می‌خواهند خودشان را از منجلابی که ممکن است دوست یا آشنایشان در آن دست و پا بزند دور کنند. در حالی که شاید یک کمک کوچک از طرف هر کسی بتواند آن شخص را از بحران نجات دهد.

اگر رییس آقای صادقی کاری که از دستش برمی‌آمد انجام می‌داد، اگر دوستانی که براحتی جوابش کردند کمی به او کمک می‌کردند، اگر کسی بود که در زمان نیاز دست او را می‌گرفت، او هم دست به خلاف نمی‌زد، زندگی کسانی را که در جایگاه پایین‌تری از او قرار دارند خراب نمی‌کرد و خودش هم توسط کوچک‌تر و بزرگ‌تر از خودش تحقیر نمی‌شد.

همین بی‌تفاوتی‌هایی که آدم‌ها نسبت به دیگران دارند و وقتی از نتیجه آگاه می‌شوند که خیلی چیزها را از دست داده‌اند، در این فیلم با کلامی که گاهی موجز و تاثیرگذار است و گاهی کمی زیاده‌گو به نظر می‌رسد و با ضرباهنگی آرام و کشدار همانند نحوه گذر زمان برای شخصیت‌های داستان به نقد کشیده می‌شود.

آبروی از دست رفته به مخاطبان یادآوری می‌کند گاهی کوچک‌ترین حرکت مثبتی می‌تواند زندگی‌های مختلفی را از منجلاب فقر، خلافکاری و در نتیجه شکست نجات دهد.

شروینه شجری‌کهن - جام‌جم
@@@@@@@@@@@@@@@@@@

بزرگترین فیلسوف معاصر . برترین اندیشمند معاصر . مغز متفکر فلسفه . مغز متفکر جهانی . متفکرین ایران و جهان . متفکرین بزرگ . متفکرین امروز . hakim orod bozorg . بهترین فیلسوف جهان . محبوبترین فیلسوف جهان . اندیشمند جهانی . بزرگترین اندیشمند ایران . اندیشمندان جهان . درباره بزرگترین متفکرین جهان . حکیم ارد بزرگ . hakim great orod . فیلسوف ایرانی
 

 
بزرگترین فر و داشته قهرمانان و بی باکان روزگار ، دلهایی است که به آنها امید بسته اند. حکیم ارد بزرگ

بزرگترین کارخانه نابودی توانمندی ها ، آیین آموزشی نادرست است. حکیم ارد بزرگ

بسیاری از رویدادهای تلخ زندگی ، پیک خوشبختی هستند. حکیم ارد بزرگ

بی باکی گله ، در بیداری چوپان است. حکیم ارد بزرگ


بزرگترین اندیشمند جهان . حکیم ارد بزرگ . بزرگترین متفکر جهان . شهر شیروان . بزرگ شیروان . بزرگترین مشاهیر خراسان شمالی . عکس های استقبال مردم شیروان از حکیم ارد بزرگ . مجتبی شرکاء . عکس حکیم ارد بزرگ و مردم . تصاویر ارد بزرگ و مردم . سخنرانی حکیم ارد بزرگ . فیلسوف ایرانی . بزرگترین مشاهیر ایران . چهره ماندگار عرصه فلسفه . فیلسوف ارد بزرگ . ارد بزرگ فیلسوف معاصر .

برخی به "ارد" می گویند اعتماد به نفس نداریم . به آنها می گویم : از فضای خالی درون خویش برون آمده و به دریای داشته ها سفر کنیم ، تا هنگامی که در نیمه خالی لیوان درون خویش ، دست و پا می زنیم و از نداشته هایمان سخن می گوییم ، راه تازه ای برای بهتر شدن نمی یابیم . هر یک از ما آدمیان ، دارای توانی هستیم ، آن را یافته و بر آن گام نهیم. از آن پس پلکان رشد را به چشم خواهیم دید. حکیم ارد بزرگ

بزرگان ، بی باکند ، آنها خوی برتر خویش را ، به آیندگان هدیه می دهند. حکیم ارد بزرگ
بزرگترین اندیشمند جهان . حکیم ارد بزرگ . بزرگترین متفکر جهان . شهر شیروان . بزرگ شیروان . بزرگترین مشاهیر خراسان شمالی . عکس های استقبال مردم شیروان از حکیم ارد بزرگ . مجتبی شرکاء . عکس حکیم ارد بزرگ و مردم . تصاویر ارد بزرگ و مردم . سخنرانی حکیم ارد بزرگ . فیلسوف ایرانی . بزرگترین مشاهیر ایران . چهره ماندگار عرصه فلسفه . فیلسوف ارد بزرگ . ارد بزرگ فیلسوف معاصر .

پاسخ سخنان دلسوزانه بزرگان و ریش سپیدان، گستاخی و اخم نیست. حکیم ارد بزرگ

پند و اندرز بسیار ، همچون دشنام آزار دهنده است. حکیم ارد بزرگ

پند و اندرز نادرست، موجب نفرت همیشگی دیگران، از ما می شود. حکیم ارد بزرگ


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)