رها ماهرو

فیلم آخرین گره خورشید ساخته همایون اسعدیان

آخرین گره خورشید


"آخرین گره خورشید" اسعدیان روی میز تدوین
سیاوش کردجان مشغول تدوین فیلم تلویزیونی "آخرین گره خورشید" به کارگردانی همایون اسعدیان برای شبکه سه سیما است.

به گزارش خبرنگار مهر، "آخرین گره خورشید" به تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی با مشارکت مرکز ملی فرش ایران و شبکه سه ساخته می‌شود. سه طرح 90 دقیقه‌ای به نویسندگی علیرضا محمودی به مرکز ملی فرش ارائه شد و نخستین فیلم این پروژه "10 رقمی" اسعدیان بود که هم اکنون آماده پخش از شبکه سه سیماست.

دومین طرح این پروژه "آخرین گره خورشید" است که مراحل تدوین را سپری می‌کند و قصه این فیلم کابوس‌های یک کلکسیونر فرش است و شاهرخ فروتنیان، آزاده صمدی، مهران رجبی، محبوبه بیات، سعید پورصمیمی، محمد باغبانی، زویا امامی و مالک سراج در آن بازی می‌کنند.

دیگر عوامل این پروژه عبارتند از سهیل نوروزی مدیر تصویربرداری، مجید کریمی مدیر تولید، ساسان نخعی صدابردار، مریم دوستی طراح گریم، جهانگیر میرزاجانی طراح صحنه و لباس و مریم هژیروند دستیار کارگردان.


 رها ماهرو : خوانندگان عزیز ، لطفا نظر و نقدتان را راجع به فیلم آخرین گره خورشید به کارگردانی همایون اسعدیان برای ما بنویسید و بفرستید.
مردم "آخرین گره خورشید"را دیدند

     سوره سینما: فیلم تلویزیونی «آخرین گره خورشید» به کارگردانی همایون اسعدیان و تهیه کنندگی منوچهر محمدی به شبکه خانگی آمد.

  به گزارش خبرنگار سوره سینما- فیلم تلویزیونی «آخرین گره خورشید» تولید سال 86 است که با مشارکت مرکز ملی فرش ایران و شبکه سوم ساخته شده است.«آخرین گره خورشید» را علیرضا محمودی نوشته و روایتگر کابوس‌های یک کلکسیونر فرش است که به واسطه دیدن کابوس هایی درباره یک فرش درگیر ماجراهایی می‌شود.در این فیلم شاهرخ فروتنیان، آزاده صمدی، مهران رجبی، محبوبه بیات، سعید پورصمیمی، محمد باغبانی، زویا امامی و مالک سراج بازی کردند.

اسعدیان در زمان تولید فیلم به مهر گفته بود: اگر چه این پروژه با مشارکت مرکز ملی فرش ایران ساخته می‌شود، اما فیلم تبلیغ فرش نیست، بلکه به گونه‌ای با فرش مرتبط است و درباره تبلیغ چیزی از سوی سازمان فرش ایران به ما دیکته نشده است.
_______________________
 «آخرین گره خورشید» به روایت همایون اسعدیان
وارد یک خانه ویلایی می شوم که لوکیشن فیلم تلویزیونی «آخرین گره خورشید» به کارگردانی همایون اسعدیان درآن قرار دارد. گروه مشغول تصویربرداری است.

وارد یک خانه ویلایی می شوم که لوکیشن فیلم تلویزیونی «آخرین گره خورشید» به کارگردانی همایون اسعدیان درآن قرار دارد. گروه مشغول تصویربرداری است. آزاده صمدی که نقش زیبا را به عهده دارد، در پاگرد ورودی ساختمان ایستاده تا با ۴ پیتزا که قرار است با آنها از مهمان هایش پذیرایی کند، وارد ساختمان شود.او به محض ورودم گروه را با خبر می کند و ناگهان همه چیز کات می شود.

من هم منتظر می مانم تا بتوانم گفتگوی کوتاهی با عوامل و برخی بازیگران داشته باشم. خبر نداشتم، اما به من گفته شد که قرار بر این بوده تا هیچ گفتگویی با همایون اسعدیان صورت نگیرد، ولی شاید من نمی دانستم که ثبت یک لحظه هنری درقالب قلم، قول و قرار می شناسد یا شاید آنها نمی دانستند که ثبت یک لحظه هنری در قالب قلم از تلفیق دو هنر درون یکدیگر تشکیل می شود.

دیگر نمی دانستم از کدام قول و قرار سخن می گویند، فقط می دانستم که آخرین گره خورشید بدون همایون اسعدیان معنا ندارد.گویی گره اول زده نخواهد شد و داستان به انتها نخواهد رسید. به هر حال او را پیدا کردم و همان لحظه بود که فهمیدم این از همان قول و قرارهایی است که مصاحبه شونده از آن آگاه نبوده.

به گفته همایون اسعدیان ۲۰ اردیبهشت آخرین گره خورشید کلید خورده و حدود ۲۵ روز برای تصویربرداری آن پیش بینی شده است و به احتمال زیاد تا ۱۵ خرداد طول خواهد کشید.

آخرین گره خورشید که به سفارش شبکه ۳ سیما و مشارکت مرکز فرش ایران ساخته می شود، ارتباط خاصی با فرش ایرانی دارد. اسعدیان دراین باره می گوید: برنامه ریزی و قرارها با شبکه ۳ سیما به این گونه است که ۳ تله فیلم که هر کدام به نوعی با فرش ایرانی مرتبط است، ساخته شود.

اما این سه تله فیلم که یکی از آنها با نام «ده رقمی» قبل از عید امسال ساخته شده و آخرین گره خورشید نیز دومین اثر در این باره است، به لحاظ جریان داستان و موضوع هیچ ربطی با یکدیگر ندارند و در ادامه هم ساخته نمی شوند، تنها در هر کدام از آنها به نوعی فرش دستباف موضوع قرار می گیرد. داستان مفرح است در حالی که در دو داستان بعدی جدی است.

به گفته اسعدیان قصه آخرین گره خورشید درباره مردی است که به خرید فرش علاقه دارد. او به خاطر یکی از فرش هایی که بتازگی آن را خریده، دچار کابوس هایی می شود.

از آنجا که اسعدیان در چند ساله اخیر به ساخت سریال برای تلویزیون رو آورده است درباره ساخت این سه تله فیلم می گوید: من چند سال است که برای تلویزیون کارمی کنم، ولی از آنجا که در سه چهار سال اخیر بیشتر به ساخت سریال مشغول بودم، برای آن که اندازه ۹۰ دقیقه ای سینما را فراموش نکنم، فکر کردم تله فیلم تجربه خوبی است.

گویی اعضای گروه آخرین گره خورشید آن روز از حضور شاهرخ فروتنیان خوشحال بودند، این را به فال نیک گرفتم و به نزدش رفتم. فروتنیان برایم گفت که او اصلا مصاحبه نکرده است و در هیچ رسانه ای هم اثری از او نخواهم دید، اما برایم نگفت چرا؟

محبوبه بیات که اولین روز حضورش در این تله فیلم است و گویی آخرین روز را نیز در کنار این گروه تجربه می کند، تنها در ۲سکانس جلوی دوربین می رود.

وی به علت رابطه خاص و خوبی که هنگام ساخت سریال «راه بی پایان» با گروه سازنده این سریال تجربه کرده است این نقش را پذیرفته و معتقد است که « با وجود نقش کوتاه در این فیلم تلویزیونی به دلیل اشتیاق خودم و دوستان آن را پذیرفتم و تصورمی کنم که با برنامه ریزی ای که اسعدیان دارد، نقش من امشب به پایان برسد.

زمانی که او برای این نقش به من تلفن کرد با خوشحالی در لوکیشن حاضر شدم و علتش نیز این است که کار با همایون اسعدیان را دوست دارم.» محبوبه بیات که این روزها فعالیت خوبی در تلویزیون دارد، تئاتر را بر هر چیز ترجیح می دهد. او آنقدر دلگیر است که دراین باره می گوید:

«با وجود آن که تئاتر را به سینما و تلویزیون ترجیح می دهم، ولی آنقدر ناراحتم که تا وقتی عزت و شخصیت هنرپیشه تئاتر حفظ نشود، ترجیح می دهم تئاتربازی نکنم.

فیلم و سریال در تلویزیون از نظر من یک شغل است و بیش از این نیست. من از شرایط حاکم در محیط بازیگری دلگیر و غمگین و رنجیده هستم. اما دیگر در سنی نیستم که بتوانم ازابتدا شروع کنم به دانشگاه بروم و رشته فلسفه یا هر رشته دیگری که می خواهم، بخوانم. کار من بازیگری است و جز این راهی ندارم.

من مصاحبه های زیادی در این باره داشتم و گله هایم را در رسانه ها و مطبوعات مختلف بیان کردم و چون متاسفانه انسان رکی هستم چیزی را پنهان نمی کنم، اما از آنجا که تاکنون به این مشکلات ترتیب اثری داده نشده و این مساله روزبه روز بدتر می شود، ترجیح می دهم که دیگر چیزی نگویم. چون تصورمی کنم بازیگری و فیلمسازی درست مثل حرفه ساختمان سازی و برج سازی شده است و روی هم ساخته می شوند و به آسمان می روند، ولی به هیچ عنوان به کیفیت اثر و شخصیت هنرمند توجه نمی کنند.

از نظرمن بحث هنر روز به روز کمرنگ تر می شود و تنها به عنوان یک شغل درحال مطرح شدن است».

سهیل نوروزی، تصویربردار آخرین گره خورشید که مدت ها بود قصد همکاری با همایون اسعدیان را داشت و این روزها اولین کارش را با این تله فیلم در کنار او تجربه می کند، از کار با وی فوق العاده احساس رضایت می کند و دراین باره می گوید: اسعدیان به کاری که انجام می دهد، تسلط دارد و در حرفه ما این خیلی مهم است که کارگردان قاب های زیبا را بپسندد و آنها را بچیند و از تصویربردارش بخواهد که بهترین نور و بهترین میزانسن را به کار بدهد.

حرفه ما شبیه کاری است که یک نقاش انجام می دهد. آخرین گره خورشید کار خوبی است؛ چون فیلمنامه مناسبی دارد و تقطیع های زیاد و سکانس های فراوان دارد. من فکر می کنم که برای یک تصویربردار سختی کار، تنها سختی آب و هواست نه سختی ای که در داخل کار وجود دارد.

سهیل نوروزی با اشاره به این که سینما و تلویزیون هر دو ابزارهای بسیار خوبی هستند، عنوان می کند تلویزیون بیننده های زیادی دارد و همه فکرمی کنند که باید حساسیت هایش کمتر باشد، در صورتی که اگر درست به آن نگاه کنیم، متوجه می شویم اصلاً این طور نیست. اگر در تلویزیون کار درست صورت گیرد به خوبی سینماست.

در سینما بیننده های کمتری در فضایی آرام و در سکوت و تاریکی فیلم را نگاه می کنند و همین باعث بالا رفتن حساسیت ها می شود درحالی که حساسیت ها در تلویزیون به گونه ای دیگر است.

آزاده صمدی، شاهرخ فروتنیان،محبوبه بیات، محمد باغبان و سعید پورصمیمی دیگر بازیگرانی هستند که در آخرین گره خورشید ایفای نقش می کنند.
_______________________
«آخرین گره خورشید» به روایت همایون اسعدیان‌
جام جم آنلاین: وارد یک خانه ویلایی می‌شوم که لوکیشن فیلم تلویزیونی «آخرین گره خورشید» به کارگردانی همایون اسعدیان درآن قرار دارد. گروه مشغول تصویربرداری است. آزاده صمدی که نقش زیبا را به عهده دارد، در پاگرد ورودی ساختمان ایستاده تا با 4 پیتزا که قرار است با آنها از مهمان‌هایش پذیرایی کند، وارد ساختمان شود.او به محض ورودم گروه را با خبر می‌کند و ناگهان همه چیز کات می‌شود.
من هم منتظر می‌مانم تا بتوانم گفتگوی کوتاهی با عوامل و برخی بازیگران داشته باشم. خبر نداشتم، اما به من گفته شد که قرار بر این بوده تا هیچ گفتگویی با همایون اسعدیان صورت نگیرد، ولی شاید من نمی‌دانستم که ثبت یک لحظه هنری درقالب قلم، قول و قرار می‌شناسد یا شاید آنها نمی‌دانستند که ثبت یک لحظه هنری در قالب قلم از تلفیق دو هنر درون یکدیگر تشکیل می‌شود.

دیگر نمی‌دانستم از کدام قول و قرار سخن می‌گویند، فقط می‌دانستم که آخرین گره خورشید بدون همایون اسعدیان معنا ندارد.گویی گره اول زده نخواهد شد و داستان به انتها نخواهد رسید. به هر حال او را پیدا کردم و همان لحظه بود که فهمیدم این از همان قول و قرارهایی است که مصاحبه شونده از آن آگاه نبوده.

به گفته همایون اسعدیان 20 اردیبهشت آخرین گره خورشید کلید خورده و حدود 25‌روز برای تصویربرداری آن پیش‌بینی شده است و به احتمال زیاد تا 15‌‌خرداد طول خواهد کشید.

آخرین گره خورشید که به سفارش شبکه 3 سیما و مشارکت مرکز فرش ایران ساخته می‌شود، ارتباط خاصی با فرش ایرانی دارد. اسعدیان دراین باره می‌گوید: برنامه‌ریزی و قرارها با شبکه 3 سیما به این‌گونه است که 3 تله فیلم که هر کدام به نوعی با فرش ایرانی مرتبط است، ساخته شود.

اما این سه تله فیلم که یکی از آنها با نام «ده رقمی» قبل از عید امسال ساخته شده و آخرین گره خورشید نیز دومین اثر در این باره است، به لحاظ جریان داستان و موضوع هیچ ربطی با یکدیگر ندارند و در ادامه هم ساخته نمی‌شوند، تنها در هر کدام از آنها به نوعی فرش دستباف موضوع قرار می‌گیرد. داستان مفرح است در حالی که در دو داستان بعدی جدی است.

به گفته اسعدیان قصه آخرین گره خورشید درباره مردی است که به خرید فرش علاقه دارد. او به خاطر یکی از فرش‌هایی که بتازگی آن را خریده، دچار کابوس‌هایی می‌شود.

از آنجا که اسعدیان در چند ساله اخیر به ساخت سریال برای تلویزیون رو آورده است درباره ساخت این سه تله فیلم می‌گوید: من چند سال است که برای تلویزیون کارمی کنم، ولی از آنجا که در سه چهار سال اخیر بیشتر به ساخت سریال مشغول بودم، برای آن که اندازه 90 دقیقه‌ای سینما را فراموش نکنم، فکر کردم تله فیلم تجربه خوبی است.

گویی اعضای گروه آخرین گره خورشید آن روز از حضور شاهرخ فروتنیان خوشحال بودند، این را به فال نیک گرفتم و به نزدش رفتم. فروتنیان برایم گفت که او اصلا مصاحبه نکرده است و در هیچ رسانه‌ای هم اثری از او نخواهم دید، اما برایم نگفت چرا؟

محبوبه بیات که اولین روز حضورش در این تله فیلم است و گویی آخرین روز را نیز در کنار این گروه تجربه می‌کند، تنها در 2سکانس جلوی دوربین می‌رود.

وی به علت رابطه خاص و خوبی که هنگام ساخت سریال «راه بی پایان» با گروه سازنده این سریال تجربه کرده است این نقش را پذیرفته و معتقد است که « با وجود نقش کوتاه در این فیلم تلویزیونی به دلیل اشتیاق خودم و دوستان آن را پذیرفتم و تصورمی کنم که با برنامه‌ریزی‌ای که اسعدیان دارد، نقش من امشب به پایان برسد.

زمانی که او برای این نقش به من تلفن کرد  با خوشحالی در لوکیشن حاضر  شدم و علتش نیز این است که کار با همایون اسعدیان را دوست دارم.» محبوبه بیات که این روزها فعالیت خوبی در تلویزیون دارد، تئاتر را بر هر چیز ترجیح می‌دهد. او آنقدر دلگیر است که دراین باره می‌گوید:

«با وجود آن‌که تئاتر را به سینما و تلویزیون ترجیح می‌دهم، ولی آنقدر ناراحتم که تا وقتی عزت و شخصیت هنرپیشه تئاتر حفظ نشود، ترجیح می‌دهم تئاتربازی نکنم.

فیلم و سریال در تلویزیون از نظر من یک شغل است و بیش از این نیست. من از شرایط حاکم در محیط بازیگری دلگیر و غمگین و رنجیده هستم. اما دیگر در سنی نیستم که بتوانم ازابتدا شروع کنم  به دانشگاه بروم و رشته   فلسفه یا هر رشته  دیگری که می‌خواهم، بخوانم. کار من بازیگری است و جز این راهی ندارم.

من مصاحبه‌های ‌زیادی در این‌باره داشتم و گله‌هایم را در رسانه‌‌‌ها و مطبوعات مختلف بیان کردم و چون متاسفانه انسان رکی هستم چیزی را پنهان نمی‌کنم، اما از آنجا که تاکنون به این مشکلات ترتیب اثری داده نشده و این مساله روزبه‌روز بدتر می‌شود، ترجیح می‌دهم که دیگر چیزی نگویم. چون تصورمی کنم بازیگری و فیلمسازی درست مثل حرفه ساختمان‌سازی و برج سازی شده است و روی هم ساخته می‌شوند و به آسمان می‌روند، ولی به هیچ عنوان به کیفیت اثر و شخصیت هنرمند توجه نمی‌کنند.

از نظرمن بحث هنر روز به روز کمرنگ‌تر می‌شود و تنها به عنوان یک شغل درحال مطرح شدن است».

سهیل نوروزی، تصویربردار آخرین گره خورشید که مدت‌ها بود قصد همکاری با همایون اسعدیان را داشت و این روزها اولین کارش را با این تله فیلم در کنار او تجربه می‌کند، از کار با وی فوق‌العاده احساس رضایت می‌کند و دراین باره می‌گوید: اسعدیان به کاری که انجام می‌دهد، تسلط دارد و در حرفه ما این خیلی مهم است که کارگردان قاب‌های زیبا را بپسندد و آنها را بچیند و از تصویربردارش بخواهد که بهترین نور و بهترین میزانسن را به کار بدهد.

حرفه ما شبیه کاری است که یک نقاش انجام می‌دهد. آخرین گره خورشید کار خوبی است؛ چون فیلمنامه مناسبی دارد و تقطیع‌های زیاد و سکانس‌های فراوان دارد. من فکر می‌کنم که برای یک تصویربردار سختی‌کار، تنها سختی آب و هواست نه سختی‌ای  که در داخل کار وجود دارد.

سهیل نوروزی با اشاره به این‌که سینما و تلویزیون هر دو ابزارهای بسیار خوبی هستند، عنوان می‌کند تلویزیون بیننده‌های زیادی دارد و همه فکرمی کنند که باید حساسیت‌هایش کمتر باشد، در صورتی که اگر درست به آن نگاه کنیم، متوجه می‌شویم اصلاً این‌طور نیست. اگر در تلویزیون کار درست صورت گیرد به‌خوبی سینماست.

در سینما بیننده‌های کمتری در فضایی آرام و در سکوت و تاریکی فیلم را نگاه می‌کنند و همین باعث بالا رفتن حساسیت‌ها می‌شود درحالی‌که حساسیت‌ها در تلویزیون به‌گونه‌ای دیگر است.

آزاده صمدی، شاهرخ فروتنیان،محبوبه بیات، محمد باغبان و سعید پورصمیمی دیگر بازیگرانی هستند که در آخرین گره خورشید  ایفای نقش  می‌کنند.

آناهیت کواکبی‌
_______________________


 

 فلسفه بزرگان ، بزرگترین فلسفه دان ، بزرگان فلسفه ایران ، فیلسوف بزرگ ، بزرگ فلسفه ، فلسفه دانان بزرگ ، فلسفه ایرانی ، فیلسوف ایرانی ، بزرگترین فیلسوف های جهان ، بزرگترین فیلسوف جهان ، فیلسوفان بزرگ جهان ، بزرگترین فیلسوف ،بزرگترین فیلسوف تاریخ ، بزرگترین فیلسوف دنیا ، فیلسوفان بزرگ دنیا ، فیلسوف ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان ، حکیم ارد بزرگ مشهورترین فیلسوف ایرانی ، ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر ، ارد حکیم بزرگترین فیلسوف دنیا ، فلسفه ارد بزرگ ، سخنان گرانبها ، سخنان بزرگان با تصاویر ، حکیم ارد بزرگ ویکیپدیا ، حکیم ارد بزرگ در کتاب سرخ ، حکیم ارد ، جمله های زیبا ، جملات فرهنگی ، حکیم ارد بزرگ wikipedia ، سخنان حکیم ارد بزرگ ، سخنان حکیم ارد ، سخنانی از حکیم ارد بزرگ ، تصاویر سخن بزرگان ، جملات حکیم ارد بزرگ ، سخنان ادب و احترام ، دیدار با حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارود بزرگ ، حکیم ارد ، تصاویر بزرگان فلسفه غرب ، اس ام اس کلام بزرگان جهان ودانشمندان ایرانی با تصاویر ، سخنان برگزیده دانشمندان جهان ، سخنان حکیمانه با عکس ، دوستان و دشمنان حکیم ارد بزرگ ، اندیشه های حکیم ارد بزرگ ، سخنان بزرگان جهان ، قاره کهن ، قاره کهن ارد بزرگ ، سخنان کوتاه مدیران بزرگ با عکس ، رکورد جملات قصار ، عکس برای ویچت ، نظریه کهکشان بزرگ اندیشه ، حکیم اردبزرگ ، سخنان بزرگان ، جملات ارد بزرگ ، جملات حکیم ارد بزرگ ، جملات قصار ارد بزرگ ، جملات زیبای ارد بزرگ ، جملات عاشقانه ارد بزرگ ، جملات سنگین ، جملات فلسفی ارد بزرگ ، بهترین جملات ارد بزرگ ، جملات حکیمانه ارد بزرگ ، جملات کوتاه ارد بزرگ ، sokhan bozorgan ، جمله های ارد بزرگ ، جملات حکیمانه ارد بزرگ ، رهنمون های سخنان بزرگان مشاهیر و نوابغ جهان +عکس ، OROD ، orod bozorg، جملات ناب ، orod bozorg wikipedia ، hakim orod bozorg

 


در دل هر بنایی ، کرشمه یاری دیده می شود ، اگر دلنوازی نباشد ، خشتی بر خشت نمی نشیند. حکیم ارد بزرگ

در زندگی زناشویی ، همواره از خاندان همسرمان ، به نیکی یاد کنیم. حکیم ارد بزرگ

کسی که در برابر همسر خویش از خانواده و بستگان خود، بدگویی می کند، خواری ابدی را به جان خریده است. حکیم ارد بزرگ
 

 

 فلسفه بزرگان ، بزرگترین فلسفه دان ، بزرگان فلسفه ایران ، فیلسوف بزرگ ، بزرگ فلسفه ، فلسفه دانان بزرگ ، فلسفه ایرانی ، فیلسوف ایرانی ، بزرگترین فیلسوف های جهان ، بزرگترین فیلسوف جهان ، فیلسوفان بزرگ جهان ، بزرگترین فیلسوف ،بزرگترین فیلسوف تاریخ ، بزرگترین فیلسوف دنیا ، فیلسوفان بزرگ دنیا ، فیلسوف ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان ، حکیم ارد بزرگ مشهورترین فیلسوف ایرانی ، ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر ، ارد حکیم بزرگترین فیلسوف دنیا ، فلسفه ارد بزرگ ، سخنان گرانبها ، سخنان بزرگان با تصاویر ، حکیم ارد بزرگ ویکیپدیا ، حکیم ارد بزرگ در کتاب سرخ ، حکیم ارد ، جمله های زیبا ، جملات فرهنگی ، حکیم ارد بزرگ wikipedia ، سخنان حکیم ارد بزرگ ، سخنان حکیم ارد ، سخنانی از حکیم ارد بزرگ ، تصاویر سخن بزرگان ، جملات حکیم ارد بزرگ ، سخنان ادب و احترام ، دیدار با حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارود بزرگ ، حکیم ارد ، تصاویر بزرگان فلسفه غرب ، اس ام اس کلام بزرگان جهان ودانشمندان ایرانی با تصاویر ، سخنان برگزیده دانشمندان جهان ، سخنان حکیمانه با عکس ، دوستان و دشمنان حکیم ارد بزرگ ، اندیشه های حکیم ارد بزرگ ، سخنان بزرگان جهان ، قاره کهن ، قاره کهن ارد بزرگ ، سخنان کوتاه مدیران بزرگ با عکس ، رکورد جملات قصار ، عکس برای ویچت ، نظریه کهکشان بزرگ اندیشه ، حکیم اردبزرگ ، سخنان بزرگان ، جملات ارد بزرگ ، جملات حکیم ارد بزرگ ، جملات قصار ارد بزرگ ، جملات زیبای ارد بزرگ ، جملات عاشقانه ارد بزرگ ، جملات سنگین ، جملات فلسفی ارد بزرگ ، بهترین جملات ارد بزرگ ، جملات حکیمانه ارد بزرگ ، جملات کوتاه ارد بزرگ ، sokhan bozorgan ، جمله های ارد بزرگ ، جملات حکیمانه ارد بزرگ ، رهنمون های سخنان بزرگان مشاهیر و نوابغ جهان +عکس ، OROD ، orod bozorg، جملات ناب ، orod bozorg wikipedia ، hakim orod bozorg

 


در چشم باد ، نغمه های دل انگیز مادر ، در گوش کودک بازیگوش ، شناور است. حکیم ارد بزرگ

همسرمان را وادار به دیدار با خانواده و خویشان خود نکنیم، چون کوشش در این راه، آتش اختلافات را افزونتر می کند. پس در پی این باشیم که زندگیمان شادتر و آراسته تر شود. حکیم ارد بزرگ

بدانیم که همسر ما یک ابر انسان نیست، او خوبی های بسیاری دارد و بدون شک دارای کاستی هایی نیز هست به او کمک کنیم تا بهتر شود اما روان او را به بند نکشیم و شان او را نابود نکنیم همسران خوب، برای هم از خودگذشتگی می کنند. حکیم ارد بزرگ


نظرات (1)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سلام.خسته نباشید،من فیلم آخرین گره خورشید و دیدم،در وسط فیلم یه آهنگ محلی اجرا میشه که من هر چی سرچ کردم نتونستم پیداش کنم،میشه کمک کنید من پیدا کنم اهنگ رو،یا اسم هولننده اش چی یوده که پیدا کنم،متشکرم اگه بتونید کمکی بهم کنید.
پنج‌شنبه 18 خرداد‌ماه سال 1396 ساعت 05:37 ب.ظ
امتیاز: 0 0